Môj obľúbený spôsob, ako spotrebovať otvorené balenie tvarohu

 

tvarohový krém

Tento dezert sa nesie do slova a do písmena v hesle “čo dom dal”. A zároveň je mojím obľúbeným spôsobom ako zatočiť s otvoreným balením tvarohu. K tvarohu máme totiž v našej rodine veľmi rôznorodý vzťah – naše tvarohové chute sa nie vždy stretávajú v tých istých jedlách. Občas teda riešim otázku, čo s načatým tvarohom. 

Nuž, a toto je môj obľúbený spôsob ako ho minúť. Pretože tvarohový krém zjem bez problémov aj sama, bez cudzej pomoci, a vôbec necítim potrebu sa s niekým oň deliť. 

Jeho ďalšími výhodami je jednoduchosť a expresná príprava. Skúsite ho aj vy?

Suroviny na tvarohový krém

má väčšina z nás doma. Tvaroh, trocha mlieka a čokoláda sa nájde hádam v každej domácnosti. Pričom použiť sa dá biela, mliečna aj horká čokoláda – tú je však dobré ešte trocha prisladiť. Mlieko je možné nahradiť aj šľahačkovou smotanou, ak vám nejaká ostala z prípravy iných jedál. Vtedy je výsledok ešte krémovejší, hoci nie celkom diétny.

Na ozdobu stačia čokoládové hoblinky, ale keďže sa začína čas levandule, ja som si jej kvety dopriala aj v tomto dezerte.


TVAROHOVÝ KRÉM S BIELOU ČOKOLÁDOU A LEVANDUĽOU

tvarohový krém s bielou čokoládou a levanduľou

Množstvo: 1 – 2 porcie (napr. zo 180 g tvarohu dostanete dve menšie porcie)

Čas prípravy: 5 minút

 

Suroviny

tvaroh

mlieko

biela čokoláda

  • v pomere cca 8 g čokolády a 8 ml mlieka na 30 g tvarohu (napr. 30 g čokolády a 30 ml mlieka na 120 g tvarohu, 50 g čokolády a 50 ml mlieka na 180 g tvarohu, a pod.)

NA OZDOBU

hoblinky čokolády

levanduľové alebo iné jedlé kvety

 

Postup

1. Mlieko zohrejte tak, aby sa v ňom dala rozpustiť čokoláda. Čokoládu v ňom rozmiešajte do hladka.

2. Do vysokej nádoby vložte tvaroh a k nemu vlejte čokoládu rozpustenú v mlieku. Tyčovým mixérom vymiešajte do hladkej peny.

3. Naservírujte do misky a ozdobte hoblinkami bielej čokolády, jedlými kvetmi alebo podľa vlastnej fantázie. Podávať môžete ihneď, alebo po vychladení v chladničke.

DSCN9820

suroviny na prípravu tvarohového krému

suroviny na prípravu tvarohového krému

tvarohový krém ešte neozdobený

tvarohový krém s bielou čokoládou a levanduľou

tvarohový krém s bielou čokoládou a levanduľou

 

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.