Vznikla nová facebooková skupina Do poslednej omrvinky!

Hip hip hurá! To, čo nosím v hlave už vyše roka, sa dnes stalo skutočnosťou. O skupine, v ktorej by sme mohli navzájom zdieľať kulinárske výtvory s štýle “do poslednej omrvinky” rozmýšľam už dlho. Prečo to prišlo až teraz? Čo presne bude náplňou skupiny? Čo sa v nej bude dať uverejniť a ako bude fungovať? Viac už v nasledujúcich riadkoch…

Prečo skupina Do poslednej omrvinky?

Môj blog aj facebooková stránka k blogu, Instagram nevynímajúc, je v podstate taká one-woman show. Informácie o mojich aktivitách, nových článkoch na blogu, o tom, čomu sa práve venujem, fotky jedál z blogu… Už dlho však rozmýšľam nad tým, že by to chcelo aj niečo viac, miesto, kde by som nedávala tipy len ja, ale kde by mohol každý, kto rád varí, fotí a má chuť, inšpirovať svojimi kuchárskymi výtvormi. Viac hláv, viac rozumu, ako sa hovorí.

Dôvod, prečo som skupinu ešte nezaložila, hoci o nej snívam už rok a pol, je moja obava, či zvládnem skupinu sama adminovať. Prijímať nových členov, prebehnúť nové fotky aj komentáre, mrknúť, či sa niekde nestrhla nejaká nedôstojná diskusia a ak áno, včas zasiahnuť, komentovať, lajkovať… Kto však nevyskúša, nedozvie sa a tak to chcem skúsiť.

Verím, že to spolu zvládneme.

Čo budeme v skupine robiť?

Podarilo sa ti pripraviť jedlo, v ktorom si zachránil/a nejaký zvyšok? Alebo sa ti podarilo skombinovať viacero surovín z chladničky či špajze a tak si minul/a potraviny včas, bez toho, aby sa pokazili? Ak rád fotíš jedlo a inšpiruješ iných ľudí, potom stačí fotku svojho výtvoru uverejniť v skupine, pridať popis, o aké jedlo ide, ak chceš, pridať môžeš aj recept a voilá!

Spolu by sme mohli ybudovať miesto, kde môže nájsť každý kopec nápadov, ako sa popasovať s potravinami, ktoré je potrebné minúť včas. Môžu to byť zvyšky vareného jedla, zvyšky koláčov, prezreté ovocie alebo jeho časti, odrezky zo zeleniny, mix surovín z chladničky, mrazničky či špajze, ktoré treba skonzumovať, ideálne v kombinácii viacerých surovín, aby sme zmenšili domáce zásoby jedla a spravili priestor pre čerstvé potraviny.

A ak potrebuješ poradiť, čo s nejakouy surovinou, aj na to tu je táto skupina. Nevieš čo so zvyškom majonézy alebo varených zemiakov? Spýtaj sa, myslím, že bez odpovede neostaneš.

Ako by mali vyzerať fotky v skupine? Je treba jedlo vedieť pekne nafotiť?

Nie. Pekná fotka je samozrejme super, ale nie každý má čas, vybavenie, možno cit alebo chuť hrať sa s foodstylingom, nasvietením a aranžovaním všetkých tých vecičiek, čo zvyčajne bývajú súčasťou fotografií jedla nafotených foodfotografmialebo foodblogermi.

Ak sa fotí jedlo, chce to čas a veľa trpezlivosti. Čo tiež okrem iného znamená, že taký foodbloger neje nikdy svoj výtvor, ktorý fotí, teplý. Nechcem po vás, aby vaše rodiny museli čakať, kým jedlo nafotíte a oni ho potom budú musieť jesť studené. Nechcam ani, aby ste si fotili svoje vlastné taniere, kým ostatní už majú svoje jedlo takmer zjedené. Rodina má jesť spolu a to čo sa servíruje teplé, sa má teplé aj zjesť.

Šmitec. Stačí rýchlo cvaknutá fotka a hotovo. Nerobíme súťaž vo fotení jedla. Ide o nápad, ako zužitkovať domáce zásoby a zvyšky jedla.

Existujú aj nejaké pravidlá, ktorými sa skupina bude riadiť?

Jediné pravidlo, ktoré je pre mňa naozaj dôležité, je vzájomná slušnosť. Chcem, aby skupina bola príjemné miesto, kde sa budeme podporovať, kde bude fajn nálada bez hádok a zlej krvi. Toto sú teda pravidlá, ktoré nájdeš zavesené aj v popise skupiny:

? Ak sa mi nejaké jedlo nepáči a považujem ho za kuchársky nepodarok, radšej sa zdržím komentára; ten, kto ho navaril, je najskôr na svoj výtvor hrdý a nepotrebuje byť zaň verejne negatívne hodnotený; preto v takom prípade postupujem v štýle “nepáči sa mi – nedám lajk”. Vybavené.
? Komentáre na akékoľvek jedlo typu “fuj”, “nechutné” a podobne, nie sú akceptovateľné a môžu byť vymazané
? Administrátor skupiny si vyhradzuje právo mazať akékoľvek útočné, urážlivé alebo inak nevhodné komentáre
? Administrátor skupiny si vyhradzuje právo mazať reklamné príspevky či príspevky, ktoré tematicky nesúvisia so zameraním skupiny
? Administrátor skupiny si vyhradzuje právo vymazať zo skupiny osoby, ktoré budú opakovane porušovať pravidlá skupiny alebo okamžite vymazať zo skupiny osobu, ktorá hrubo poruší pravidlá, bude vulgárna a arogantná.
? Slušnosť nadovšetko. Peace! ✌️

Najdôležitejšie na koniec – ako sa do skupiny dostanem?

Klik sem.

To je všetko 🙂 Ak sa rozhodneš stať členom skupiny, teším sa na teba – nech je pre teba pobyt v tejto skupine príjemný a inšpiratívny 🙂

 

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.